Στο Καρπενήσι κατέφτασε το μεσημέρι της Πέμπτης 24 Αυγούστου η ομάδα μπάσκετ της ΑΕΚ του Σωτήρη Μανωλόπουλου. Διαμένει και θα προπονείται στο Montana έως τις 3 Σεπτεμβρίου υπό τις οδηγίες του προπονητή Σωτήρη Μανωλόπουλου.
Στην αποστολή δεν βρίσκονται οι: Γιαννούλης Λαρεντζάκης(Διεθνής με την Εθνική Ελλάδας) και Μάνι Χάρις(Αγωνίζεται ακόμη στο πρωτάθλημα της Κίνας). Ωστόσο βρίσκονται στην πρωτεύουσα της Ευρυτανίας όλοι οι υπόλοιποι αθλητές της 'βασίλισσας". Την ΑΕΚ υποδέχτηκε ο διευθυντής του Montana Στάθης Πλατής. Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ από την άφιξη στο Montana.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κατσαρός
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)