Μετά την κατάκτηση του τρέμπλ στην Καρδίτσα με την Α.Ε. Σελλάνων ο Άκης Χαρβαλιάς μεταγράφηκε σε νέα ομάδα και μάλιστα εκτός νομού. Συγκεκριμένα είναι μέλος του ΟΦ Αγίου Ματθαίου Κέρκυρας.
Ο 29χρονος σημείωσε 40 γκολ τα δυο τελευταία χρόνια και έχει αρκετές διακρίσεις στο ενεργητικό του. Κατά το παρελθόν έχει παίξει επίσης στις Ακαδημίες Ελπίδες Καρδίτσας, στον Ταυρωπό, στο Βελούχι(2007-2008, 10 γκολ), στον Α.Ο. Καρδίτσας, στον Ο.Φ. Ιεράπετρας, στην Α.Ε. Λεονταρίου, στον Απόλλωνα Μακρυχωρίου και στον Ηρακλή Καρδιτσομαγούλας. Μάλιστα ο «Χάρβη» σκόραρε στο πρώτο του ανεπίσημο ματς(Νίκη με 5-1 επί της Κ20 της Κέρκυρας).
Στον ΟΦΑΜ έπαιξε πέρυσι ένας ακόμη πρώην ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΚ, ο 39χρονος σήμερα Μάκης Κουτρούλιας, ο οποίος άναψε το πράσινο φως στην μεταγραφή.
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)