Η ιστορική Λάρισα έφτασε στο Καρπενήσι, ώστε να πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της(10-22 Ιουλίου). Διαμένει στο Lecadin, το οποίο είχε επιλέξει και πριν δυο χρόνια. Η ομάδα του Αντρέ Πάους θα αγωνίζεται και την νέα περίοδο στην Super League. Στην αποστολή βρίσκονται οι ακόλουθοι 29 ποδοσφαιριστές: Μπόζοβιτς, Θεοδωρόπουλος, Σαφαρίκας, Παπαπολυμέρου, Ρέντζας, Άλμπι Άλλα, Καλύβας, Μασούρας, Ναβάρο, Γκόλιας, Φάρκας, Κόντορ, Γουάλας Περέιρα, Φατιόν, Αναστασόπουλος, Αγρόδημος, Λαμπρόπουλος, Ντέλετιτς, Κουτσανικούλης, Αγκάνοβιτς, Λεοζίνιο , Χοτζάλι, Ναζλίδης, Καπός, Γιαννιτσάνης, Κρητικός, Ντοντό, Ζίζιτς και Κριζμάν. Την αποστολή συνοδεύει εκ μέρους της διοίκησης ο Σωτήρης Μάρκου(Διευθύνων Σύμβουλος& Δ΄ Αντιπρόεδρος).To υπόλοιπο τιμ αποτελείται από τους: Πάους(Προπονητής), Φυντάνης(Βοηθός προπονητή και τεχνικός διευθυντής), Κάντας(Προπονητής Τερματοφυλάκων), Καλαποθαράκος(Γυμναστής), Μπασδέκης(Ιατρός), Ζαχαρής(Φυσιοθεραπευτής), Νασίκας, Μέκρας(Βοηθοί Φυσιοθερεαπευτές) και Τσαρέας(Φροντιστής).
Το Σάββατο 15 Ιουλίου η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει σε φιλικό τον ΠΑΣ Γιάννινα και την Τετάρτη 19 Ιουλίου τον Λεβαδειακό. Στις 7 το απόγευμα σήμερα θα προπονηθεί στο αθλητικό κέντρο Καρπενησίου.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-LnzftFj5A-8/WUuCr07FZUI/AAAAAAAD6tA/arfoqkJd5AkmdMHFaAB_IIByGQzRSM3xACLcBGAs/s1600/gonia1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)