Για ακόμη μια χρονιά ο πρωταθλητής βάδην Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ βρίσκεται στο Καρπενήσι. Ο 28χρονος Καρδιτσιώτης, εξαιρετικός αθλητής και χαρακτήρας με διάκρισεις σε Ολυμπιακούς Αγώνες προετοιμάζεται εν όψει του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος του Λονδίνου(4-13 Αυγούστου). Διαμένει στο Casa Di Neve στον Άγιο Νικόλαο. Στην φωτογραφία διακρίνεται ο Αλέξανδρος με τον υπεύθυνο του προπονητικού κέντρου, τον «αθλητάνθρωπο» Σεραφείμ Λερογιάννη. Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στον Αλέξανδρο.
Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-LnzftFj5A-8/WUuCr07FZUI/AAAAAAAD6tA/arfoqkJd5AkmdMHFaAB_IIByGQzRSM3xACLcBGAs/s1600/gonia1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)