![](https://4.bp.blogspot.com/-WYA-1DAWpDE/WT-6mzfQARI/AAAAAAAD5ys/ba3OFP_DQbEvx0MQBg2Y11u1qGngmerygCLcB/s320/dexia1.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-0P61QNOJ65k/WT-6mni1YyI/AAAAAAAD5yo/BLVExUI9UfMkHoQ3rGOesbIJHMeiHcqPACLcB/s320/aristera1.jpg)
Οι Ευρυτάνες διακρίθηκαν στον πρώτο αγώνα του Run Cup Challenge 2017, ο οποίος πραγματοποιήθηκε στην Παύλιανη Φθιώτιδας την Κυριακή 11 Ιουνίου με την ονομασία «Iti Trail Run». Στην διαδρομή Long Trail(28 km) ο Δημήτρης Ελευθερίου της Dynafit «πιστός» στην παρουσία του στο βάθρο κατετάγη 3ος με 3:18:31. O Δημήτρης Χαλαστάνης στον ίδιο αγώνα τα πήγε πολύ καλά και ήταν 7ος με χρόνο 3:30:32 σε σύνολο 56 δρομέων. «Χρυσός» στην διαδρομή 6 χιλιομέτρων(Fun Trail) ο Θανάσης Τζαβαλής της Τραχίνας μεταξύ 19 ατόμων με χρόνο 0:39:10. Ο Στέλιος Νούλας κατετάγη στην 3η θέση με 0:49:14. Διεξήχθη επίσης η διαδρομή Semi Trail(14 km) με συμμετοχή 61 ατόμων. Ο επόμενος αγώνας(2ος της σειράς) θα διεξαχθεί στις 6 Αυγούστου στο Καρπενήσι.
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)