Μετά την ολοκλήρωση του μεγάλου τελικού του 7ου τουρνουά μπάσκετ Δήμου Καρπενησίου, ακολούθησαν οι απονομές της διοργάνωσης.
Πρώτα έγινε η απονομή στον νικητή του διαγωνισμού τριπόντων Άγγελο Παχή του Πρωτέα, που ο Δημοτικός σύμβουλος Καρπενησίου Νίκος Τσώνης του απένειμε το κύπελλο. Στην συνέχεια ο Αντιδήμαρχος Καρπενησίου Δημήτριος Βονόρτας απένειμε το κύπελλο στον MVP της διοργάνωσης Θωμά Χονδρό του Sporting.
Ακολούθησε η απονομή των μεταλλίων στην 3η ομάδα της διοργάνωσης τους Ντόπιους από τον Αντιδήμαρχο Καρπενησίου Ταξιάρχη Κουτρομάνο με το κύπελλο να παραδίδεται στον Γιάννη Πιστιόλη. Ο σεβασμιότατος Μητροπολίτης Καρπενησίου κ.κ. Γεώργιος απένειμε τα μετάλλια στους φιναλίστ του Sporting με τον Γιώργο Αρκουμάνη να παραλαμβάνει το κύπελλο. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης απένειμε τα μετάλλια στους νικητές του Πρωτέα με το τρόπαιο να παραλαμβάνει ο Δήμος Σπυριδάκης μαζί τον γιό του, ο οποίος σήκωσε ψηλά το κύπελλο.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)