Στο όμορφη νησί της Νάξου διεξήχθη την Κυριακή 30 Απριλίου ο αγώνας με την ονομασία «Naxos Trail Race». Περιελάμβανε τον Apollon Race(25 χιλιόμετρα) και τον Dionisos Race(10,8 χιλιόμετρα). Στον πρώτο από αυτούς διακρίθηκε ο Δημήτρης Ελευθερίου της Dynafit Greece, ο οποίος ήταν 4ος με 2:11:44 μεταξύ 82 αθλητών. Στον ίδιο αγώνα η Φωτεινή Κολόκα επίσης της Dynafit ανέβηκε στο βάθρο, καθώς ήταν 2η γυναίκα και 16η γενικής με 2:39:08. Τα δυο παιδιά από την Ευρυτανία συνέχισαν τις πολύ καλές τους εμφανίσεις.
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)