Την πρώτη προετοιμασία της νέας περιόδου θα πραγματοποιήσει η εθνική ομάδα των Αλπικών, σηματοδοτώντας την έναρξη των επίσημων αθλητικών εκδηλώσεων της ΕΟΧΑ. Ο πρωταθλητής μας Γιάννης Αντωνίου και οι: Πρώιος Γιάννης, Ράλλη Σοφία, Σαμαρίνου Μαρία, Τζιόβας Νίκος και ο ομοσπονδιακός προπονητής Πάππος Στέργιος αναχώρησαν σήμερα (17 Μαΐου 2017) για τον παγετώνα Χίντερτουξ της Αυστρίας και για δύο βδομάδες θα κάνουν προετοιμασία στο χιόνι.
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)