Το Σάββατο 20/5 το πρωί άρχισε στην κεντρική πλατεία Καρπενησίου το τουρνουά μπάσκετ 3on3 της Milko και της Ε.Ο.Κ. με συμμετοχή πληθώρας παιδιών από την πόλη μας. Συνδιοργανωτές είναι η Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης, ο Δήμος Καρπενησίου και η ΕΣΚΑΣΕ. Στο τουρνουά συμμετέχουν αρκετά αγόρια και κορίτσια από 8 έως 18 ετών. H διοργάνωση συνεχίζεται και ολοκληρώνεται την Κυριακή 21 Μαΐου, αρχίζοντας στις 09:00.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)