Μετά την πετοσφαίριση και την καλαθοσφαίριση τα δυο Γυμνάσια του Καρπενησίου τέθηκαν αντιμέτωπα και στο ποδόσφαιρο. Συγκεκριμένα την Τρίτη 23/5 το πρωί στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου το γραφείο φυσικής αγωγής Νομού Ευρυτανίας.
Στα κορίτσια το 2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου του Νίκου Κοτρώνη με κορυφαία την Βασιλική Οικονόμου της Ακαδημίας επικράτησε άνετα με 5-0 του 1ου Γυμνασίου Καρπενησίου. Στα αγόρια έγινε συναρπαστικό ματς, το οποίο έληξε με 2-2. Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι και το 1ο Γυμνάσιο Καρπενησίου της Βίκυς Γιαννοπούλου πήρε την ρεβάνς με κορυφαίο τον τερματοφύλακα Παναγιώτη Πατλιά, που απέκρουσε τρία πέναλτι. Τις αναμετρήσεις σφύριξε ο ρέφερι της ΕΠΣ Ευρυτανίας Δημήτρης Κουρλός.
Τα αποτελέσματα των αγώνων
*Σκόρερ οι: Θανάσης Τριανταφύλλου και Άρης Ρέπας για το 1ο Γυμνάσιο, ενώ για το 2ο Γυμνάσιο οι: Στάθης Μπουμπουρής(Πέναλτι) και Κώστας Μπακόλας μετέτρεψαν το 2-0 σε 2-2. Στα πέναλτι ευστόχησαν για τους νικητές οι: Θανάσης Τριανταφύλλου, Πάνος Μπουμπουρής και Στέργιος Καραντάνας. Για τους ηττημένους οι εκτελέσεις των: Μπουμπουρή Ε., Πατρώνη και Μπακατσιά αποκρούστηκαν από τον Πατλιά.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)