«Μάταια» ταξίδεψε για την Λαμία ο παμπαιδικός Άτλαντας, καθώς η γηπεδούχος Αναγέννηση Λαμίας δεν κατήλθε να αγωνιστεί. Ο αγώνας κατοχυρώθηκε με 0-20 άνευ αγώνος υπέρ της Ευρυτανικής ομάδας, με τους γηπεδούχους να μηδενίζονται από το ματς αυτό. Συνεπώς τα εντυπωσιακά παιδιά του Άγγελου Σαμαντά έφτασαν τους 15 βαθμούς(7 νίκες-1 ήττα).
Το ματςεπρόκειτο να αρχίσει στις 17:00 στο ΔΑΚ Λαμίας για τα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του ΣΤ΄ Ομίλου του παμπαιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΣΕ. Πρόκειται για μια σπάνια περίπτωση, καθώς είθισται οι φιλοξενούμενοι να μην κατέρχονται να αγωνιστούν και όχι οι γηπεδούχοι
Όπως αναγράφηκε χαρακτηριστικά στο φύλλο αγώνος: «Η ομάδα του Γ.Σ. Αναγέννησης Λαμίας δεν παραβρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο την προκαθορισμένη ώρα του αγώνα.»
Την επόμενη(10η) αγωνιστική ο Άτλας υποδέχεται στο μεγάλο ντέρμπι τα Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη και με νίκη +9 κατακτά την πρωτιά του ομίλου. Η Αναγέννηση θα παίξει εκτός έδρας με τον Άρη Σπερχειάδας.
Συνθέσεις Ομάδων
Αναγέννηση Λαμίας (Χρήστος Τσακωνίτης): -
Γ.Σ. Άτλας (Άγγελος Σαμαντάς): Μπίκας, Κατσαρός, Δροσίνης Π., Κάππας, Σεριανάι Κ., Μήτσιος, Ελέζι, Σεριανάι Δ., Μπουμπουρής, Δροσίνης Γ., Ελεζάι
Διαιτητής: Αντώνης Πατάγιας(Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας)
Κριτής: Δημήτρης Γλωσσόπουλος(Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)