Ο Ευρυτανικής καταγωγής Παναγιώτης Γερονίκος κατέκτησε το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ με την φανέλα του Ολυμπιακού, έχοντας πολύ καλές παρουσίες. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν με 63-57 τον Πρωτέα Βούλας και με 59-61 στον πρώτο τελικό, «σπάζοντας» την έδρα του αντιπάλου. Ολυμπιακός προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελλήνιου Εφηβικού Πρωταθλήματος, που θα διεξαχθεί στην Σκάλα Λακωνίας από τις 19 έως τις 23 Απριλίου. Ο Γερονίκος πέτυχε 8 πόντους στον δεύτερο τελικό.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)