Την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος πήρε ο Φωκικός. Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου επιβλήθηκε με 2-0 του Σκουφά Κομποτίου. Στο 53΄ ο Λεωνίδας Μεγάλος άνοιξε το σκορ και στο 85΄ ο Παναγιώτης Κωτίτσης διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο 58ο λεπτό αποβλήθηκε ο Αλτζερίνης των γηπεδούχων. Επόμενος αντίπαλος των κυπελλούχων Άμφισσας ο Αστέρας Βλαχιώτη στις 3 Μαΐου στην Λακωνία
Διαιτητής ήταν ο Μιχάλης Ματσούκας(Αιτωλοακαρνανίας).
Αρχικές Συνθέσεις Ομάδων
Φωκικός (Γιάνης Λύτρας): Κοκονδύνης, Αλτζερίνι, Γιοργάτζε, Kocaj, Ιωάννου, Καλαμάτας, Τσούκαλος, Ταμπάκης, Μεγάλος, Κωτίτσης, Κουβέλης
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)