Το 4o Γενικό Λύκειο Καρδίτσας επιβλήθηκε εντός έδρας με 5-2 των Λυκειακών Τάξεων Πευκοχωρίου, έχοντας επικρατήσει με το ίδιο σκορ και του ΓΕΛ Καρπενησίου για το σχολικό πρωτάθλημα Λυκείων κοριτσιών.
Η Παλαμά πέτυχε ξανά 4 γκολ, ενώ δημιούργησαν ένα ακόμη. Οι Καρδιτσιώτισσες προκρίθηκν στους «8» του θεσμού. Συνεπώς το παιχνίδι Λυκειακές Τάξεις Πευκοχωρίου-ΓΕΛ Καρπενησίου δεν έχει βαθμολογικό νόημα και δεν θα διεξαχθεί.
Στα προημιτελικά τα κορίτσια του 4ου ΓΕΛ Καρδίτσας θα αντιμετωπίσουν την Παρασκευή (7/4) το Αριστοτέλειο Κολλέγιο στη Θεσσαλονίκη με φόντο τα ημιτελικά του θεσμού.
Τα γκολ: 2′, 33′, 60′, 68′ Παλαμά, 43′ Θάνου – 10′ Πούπα, 27′ Παπαβασιλείου
Συνθέσεις Ομάδων
4ο ΓΕΛ Καρδίτσας (Γιώργος Κατόπης): Ντερέκα, Κουτσουμπλιά, Μαγαλιού, Ντζαμάρα (36′ Σαμπαλιώτη), Καραγεώργου, Μπαλωμένου, Σκοτίδα, Θάνου, Βόλη, Παλαμά, Κουτσώνα.
Λυκειακές Τάξεις Πευκοχωρίου (Μαρία Μαλλιαρού): Μ. Καργάκη, Βιλαζεροπούλου, Κιζιρίδου, Μιχαηλίδου, Π. Καργάκη, Σκουλαράκου, Παπαβασιλείου (54′ Αδάμου, Αμβροσίδου, Πούπα, Κανάνι,Τοπάλι (46′ Ακρίβου)
Φωτογραφίες-πληροφορίες: www.karditsasportiva.gr
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)