Εκπαιδευτικό πρόγραμμα διατροφικής αγωγής και αθλητικής συμπεριφοράς με βιωματικά μέσα διεξήχθη το Σαββατο 8/4/17 στο Δ.Ά.Κ. Καρπενησιου. Η συνεργασία της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου "Καρπενήσι 2002" με τον ΟΠΑΠ για 3η συνεχόμενη χρονιά καταξιώνουν και αναβαθμίζουν την αθλητική και κοινωνική της προσπαθεια. Στο σημερινο βιωματικο προγραμμα εισηγητές ηταν : η Αθλητική Ψυχολογος Φροντζου Αν. και η Διατροφολογος Περλεπέ Έλενα παρουσία 40 αθλητών, αρκετών γονεων, των προπονητών Αντωνίου Δημήτρη, Καλαμπακα Χρήστο και του εκπροσώπου του ΟΠΑΠ Συγγουνα Θανάση.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)