Ο Γιάννης Παρούτσας από την Αγία Τριάδα Ευρυτανίας ήταν προσκεκλημένος στην τιμητική εκδήλωση των Ελλήνων αθλητών των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο που έγινε στο Ζάππειο Μέγαρο την Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου.
Ο κ. Παρούτσας ήταν επί σειρά ετών υπεύθυνος αθλητών θεμάτων στο Υπουργείο παιδείας. Μάλιστα είχε συνομιλία με την χρυσή και χάλκινη Ολυμπιονίκη της σκοποβολής Άννα Κορακάκη και τον πατέρα-προπονητή της Τάσο Κορακάκη.
![](https://3.bp.blogspot.com/-Ex0eGGV4-NE/V4eJLmJjL1I/AAAAAAADi-8/yhicEDJX6aQWqszapcQnFMbXHNU5ufDRwCLcB/s1600/arxontis2.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)