Ο τελικός απολογισμός του Α.Σ. TKD Ευρυτανίας στο Παγκόσμιο Πρωταθλημα kick boxing στο Δουβλίνο είχε ως εξής: 1) Σεμέλη Ζαρμακούπη: Χρυσό μετάλλιο στο kick light και ασημένιο στο light contact. Άνευ εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ και 25% για τα άλλα ΑΕΙ. 2) Σπύρος Κολοκώτσιος: 8αδα στο Junior Kick Ligh, άνευ εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ και 35% στα άλλα ΤΕΙ. Και 3) Αντώνης Δοσόπουλος: Ασημένιο μετάλλιο, αλλά δεν ευνοείται από την διάκριση του λόγω μικρότερης συμμετοχής αθλητών στην κατηγορία του. Τα συγχαρητήρια προς τους αθλητές εκφράζει ο δάσκαλος Νίκος Ζαρμακούπης.
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)