Η Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης μετά την εντός έδρας αναμέτρηση με τον Έσπερο καλείται να αγωνιστεί στην Λαμία για την 2η αγωνιστική του Ζ΄ Ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΣΕ. Συγκεκριμένα το Σάββατο 1 Οκτωβρίου και ώρα 14:30 στο κλειστό των Εκπαιδευτηρίων Μπούκαλη θα αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.
Η Π.Α.Κ. του Φώντα Ζαχαρόπουλου έκανε μια αρκετά αξιόλογη προσπάθεια στην πρεμιέρα με τον Έσπερο Λαμίας, βάζοντας «δύσκολα» στον δυνατό του αντίπαλο. Η ομάδα των ΑΣΕΜ θα δώσει αντίθετα το πρώτο της παιχνίδι, αφού ο αγώνας της με την Μούτα Δομοκού μετατέθηκε. Διαιτητές του αγώνα ορίστηκαν οι κ.κ. Κοτσιμπός και Κιαφγοβάντα.
Ντέρμπι στο ΔΑΚ
Στο άλλο ματς της αγωνιστικής ημέρας ο Έσπερος Λαμίας θα τεθεί αντιμέτωπος με την Αναγέννηση Λαμίας. Αντίθετα δεν θα διεξαχθεί όπως γνωστοποίησε η ΕΣΚΑΣΕ το παιχνί του Άρη Σπερχειάδας με την Μούτα Δομοκού.
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:
Παιδικό Πρωτάθλημα ΕΣΚΑΣΕ(Ζ΄ Όμιλος)
2η αγωνιστική
ΑΣΕ Μπούκαλη-Π.Α.Κ. Κλειστό Εκπαιδευτηρίων Μπούκαλη 1-10-2016 14:30
Διαιτητές: Αλέκος Κοτσιμπός& Μάρκ Κιαφγοβάντα(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Νίκος Καλαντζής& Κώστας Κονδυλόπουλος(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Νίκος Καλαντζής& Κώστας Κονδυλόπουλος(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Άρης Σπερχειάδας-Μούτα Δομοκού (Δεν θα διεξαχθεί)
Έσπερος Λαμίας-Αναγέννηση Λαμίας ΔΑΚ Λαμίας 1-10-2016 16:00
Διαιτητές: Ιωάννης Ευαγγελόπουλος & Γιώργος Ζάχος(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Ανθή Τσιμπρικά& Ιωάννα Παπαματθαίου(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
![](https://3.bp.blogspot.com/-Ex0eGGV4-NE/V4eJLmJjL1I/AAAAAAADi-8/yhicEDJX6aQWqszapcQnFMbXHNU5ufDRwCLcB/s1600/arxontis2.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)