Πραγματοποιήθηκε δυο ημέρες μετά μετά την αναβολή λόγω βροχής ο τελικός του σούπερ καπ της ΕΠΣ Καρδίτσας. Ο Α.Ο. Σελλάνων νίκησε στην παράταση με 2-1 την Δόξα Μητρόπολης. Ο πολύπειρος Σωκράτης Μπουντούρης στο 41΄ άνοιξε το σκορ για την Δόξα, ενώ το σκορ ανέτρεψαν οι: Κατσιγιάννης στο 55΄ και Δανιήλ στο 113΄. Ο Άκης Χαρβαλιάς των νικητών χρησιμοποιήθηκε σε ολόκληρο το 120λεπτο από τον Λάμπρο Καλογεράκη, ενώ ο Γιάννης Ποντίκας για τους ηττημένους πέρασε στο 64ο λεπτό στο ματς τον Χρήστο Τσαρτσαρά.
Φωτογραφίες: www.karditsasportiva.gr
![](https://3.bp.blogspot.com/-Ex0eGGV4-NE/V4eJLmJjL1I/AAAAAAADi-8/yhicEDJX6aQWqszapcQnFMbXHNU5ufDRwCLcB/s1600/arxontis2.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)