Το πρώτο γκολ της σαιζόν για τον Α.Ο. Θήβα πέτυχε ο Αγρινιώτης πρώην παίχτης του Αιόλου Βασίλης Μεταξούλης.
Στο εκτός έδρας νικηφόρο φιλικό με 2-0 επί της Χαλκίδας πέτυχε το 0-1, ενώ ο Αχιλλέας Κατσόγιαννης διπλασίασε τα τέρματα των Βοιωτών. Στο πρώτο τους φιλικό οι «ροσονέρι» του Γιώργου Λάμπρου είχαν έρθει ισόπαλοι 0-0 με τον Λεβαδειακό.
Στο εκτός έδρας νικηφόρο φιλικό με 2-0 επί της Χαλκίδας πέτυχε το 0-1, ενώ ο Αχιλλέας Κατσόγιαννης διπλασίασε τα τέρματα των Βοιωτών. Στο πρώτο τους φιλικό οι «ροσονέρι» του Γιώργου Λάμπρου είχαν έρθει ισόπαλοι 0-0 με τον Λεβαδειακό.
![](https://3.bp.blogspot.com/-Ex0eGGV4-NE/V4eJLmJjL1I/AAAAAAADi-8/yhicEDJX6aQWqszapcQnFMbXHNU5ufDRwCLcB/s1600/arxontis2.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)