Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στις εγκαταστάσεις του Montana το Σάββατο 27 Αυγούστου στις 6 ο Παναθηναϊκός Superfoods επιβλήθηκε πανεύκολα του «νεοφώτιστου» στην Α1΄ Προμηθέα Πάτρας με 97-51. Οι δυο ομάδες προετοιμάζονται αυτήν την περίοδο στο Καρπενήσι.
Αργύρης Πεδουλάκης και ο Νίκος Βετούλας είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν κάποια πράγματα, αλλά το βασικότερο είναι ότι οι παίκτες των δυο ομάδων είχαν τη δυνατότητα να «ξεμουδιάσουν» από τη σκληρή προετοιμασία.
Τα δεκάλεπτα: 33-17, 53-29, 76-44, 97-51
Δηλώσεις Προπονητών
Αργύρης Πεδουλάκης (Παναθηναϊκός): «Ήταν ένα παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα προκειμένου να «σπάσουμε» τη μονοτονία των προπονήσεων. Είχαμε διάθεση και ρυθμό. Είδαμε και κάποια πράγματα, αλλά νομίζω πως το πιο σημαντικό ήταν η διάθεση που έδειξαν τα παιδιά και ότι ήμασταν συγκεντρωμένοι σε μεγάλο βαθμό. Έχουμε πολλή δουλειά ακόμη, πράγμα λογικό.»
![](https://3.bp.blogspot.com/-Ex0eGGV4-NE/V4eJLmJjL1I/AAAAAAADi-8/yhicEDJX6aQWqszapcQnFMbXHNU5ufDRwCLcB/s1600/arxontis2.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)