Δευτέρα 16 Μαΐου 2016

Ολυμπιακός Λαμία-Θήβα 1-1

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της πρεμιέρας του 7ου Ομίλου των μπαράζ στο ΔΑΚ Λαμίας. Ολυμπιακός Λαμίας και Θήβα παρέμειναν στο 1-1.
Στο 31ο λεπτό μετά την εκτέλεση φάουλ του Κώστα Μαλισσόβα, ο Γιώργος Καυκιάς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους Φθιωτούς. Ο Δημήτρης Βεζιρτζόγλου, ο οποίος είχε δοκάρι στο 22΄ με κεφαλιά ισοφάρισε στο 51΄ με ωραίο δυνατό σουτ από πλάγια θέση. Στο 87ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ντίνος Μπουσάι των γηπεδούχων. Για τους γηπεδούχους δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού ο πρώτος σκόρερ τους Σπύρος Λέντας.

Ολυμπιακός Λαμίας (Σπύρος Λέντας): Δελούκας, Μπουσάι, Στυλιανός, Λέντας Δ., Τσούκαλος, Καλαμάτας, Μαλισσόβας, Κουτρομάνος, Σιώτης(28΄ λ.τρ.  Ζήσιμος), Καυκιάς(91΄ Χαλαστάνης), Αντωνίου(66΄ Χριστοδούλου)

Θήβα (Γιώργος Λάμπρου): Μακρής, Κοτώρος(88΄ Βυλλιώτης), Παπαχαραλάμπους, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Καραμπετιάν, Τσουπέης, Γκαράνης, Τσομπάνης(82΄ Βρεττός), Βεζιρτζόγλου, Κατσογιάννης(77΄ Παναούλης)

Διαιτητής: Ιωσήφ Σφακιανάκης(ΣΔΠ Αθηνών)
1ος Βοηθός: Νότης Κουτσόγιαννος(ΣΔΠ Αθηνών)
2ος Βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος(ΣΔΠ Αθηνών)

Play Off ανόδου στην Γ΄ Εθνική(7ος Όμιλος)