Τρίτη 5 Απριλίου 2016

Κορίτσια: 2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου-1ο Γυμνάσιο Καρπενησίου 2-0

Το 2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου επιβλήθηκε με 2-0 του 1ου Γυμνασίου Καρπενησίου στο ματς των κοριτσιών. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 5 Απριλίου στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου και άρχισε στις 10:00 Το παιχνίδι είχε διάρκεια δυο 20λεπτα(Σύνολο 40 λεπτά).
Τα νικητήρια τέρματα για το 2ο Γυμνάσιο του Νίκου Κοτρώνη σημειώθηκαν στην επανάληψη από την Ευαγγέλια Φούκα και την Χρυσάνθη Χρυσικού(Αδερφή του Παναγιώτη της Μυρίκης) από ισάριθμες ασίστ της Βασιλικής Οικονόμου(Αγωνίζεται στην Α.Π. Καρπενήσι 2002). Και οι τρεις φοιτούν στην Α΄ Γυμνασίου. Στα αξιοσημείωτα η παρουσία της Αλεξάνδρα Γιόγιου κάτω από τα γκολπόστ των ηττημένων, η οποία ακολουθεί τα «χνάρια» του αδερφού της Γιώργου.

20΄: Η Τσιούνη δοκίμασε σουτ μέσα από την περιοχή, το οποίο μπλόκαρε η Δημοπούλου.
26΄: Η Τάσιου επιχείρησε το σουτ από κοντά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ από το δεξί δοκάρι του 2ου Γυμνασίου.
31΄: Η Οικονόμου τροφοδότησε την Φούκα, η οποία με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το 1-0.
36΄: Σέντρα της Οικονόμου από δεξιά, η Χρυσικού κοντρόλαρε και σούταρε εύστοχα, διαμορφώνοντας το 2-0.

2ο Γυμνάσιο Καρπενησίου (Νίκος Κοτρώνης): Δημοπούλου, Χαβέλου, Τσιγαρίδα, Δαράβαλη, Δροσίνη, Κοπάνου, Οικονόμου, Παππά, Χρυσικού, Φούκα, Γιαννιώτη, Ζήση, Κάσα, Κολαζά, Τσιώνη, Τριανταφύλλου, Τάκη, Χρυσαφοπούλου

1ο Γυμνάσιο Καρπενησίου (Βίκυ Γιαννοπούλου): Γιόγιου, Αλεξίου, Κουτούμπα, Τσιούνη, Τάσιου, Φέγγου Κ., Ντάσιου, Βούρτσα, Γεωργοπούλου, Φέγγου Ν., Κουτσοκώστα, Τσουκαλά, Σταΐκούρα

Διαιτητής: Κώστας Πασσιάς

Φωτογραφίες: Γιάννης Βονόρτας