Την προπονητική καθοδήγηση και της ανδρικής ομάδας της Φθία Λαμίας θα έχει την φετινή σαιζόν ο Χρήστος Μακρής, που είναι και προπονητής του Άτλαντα. Η Φθία υποβιβάστηκε από την Α2΄ στην Β΄ Εθνική. Ο κ. Μακρής έχει οδηγήσει τους παίδες της ομάδας σε σημαντικές επιτυχίες και φέτος είναι προπονητής ανδρών, παίδων και παμπαίδων. Βοηθός του στους άνδρες είναι ο Κώστας Πλιάτσικας. Ο 43χρονος είναι περιφερειακός ομοσπονδιακός προπονητής.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-nCPajzhYsbA/VQnGqY7ZlvI/AAAAAAACekY/bY8D3UhNrfE/s1600/beliardaaa.gif)
![](http://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)