Η ομάδα μπάσκετ του Άτλαντα αρχίζει την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου και επίσημα την προετοιμασία της εν όψει του πρωταθλήματος της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ, στο οποίο θα λάβει μέρος για πρώτη φορά. Η «πρώτη» θα γίνει στο κλειστό γυμναστήριο λίγο μετά τις 20:00, ενώ την Παρασκευή 11 του μηνός θα διεξαχθεί ο αγιασμός του συλλόγου. Πριν μια εβδομάδα είχε γίνει η ανεπίσημη πρώτη συγκέντρωση, παρουσία ικανοποιητικού αριθμού καλαθοσφαιριστών.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-nCPajzhYsbA/VQnGqY7ZlvI/AAAAAAACekY/bY8D3UhNrfE/s1600/beliardaaa.gif)
![](http://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)