Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

Εντυπωσίασαν και στον Ταΰγετο Μπίκα & Ελευθερίου

Στον ορεινό αγώνα Taygetos Challenge, που έχει γίνει θεσμός στην Δυτική Μάνη έλαβαν μέρος με επιτυχία οι αθλητές του ΕΟΣ Καρπενησίου Δημήτρης Ελευθερίου και Δήμητρα Μπίκα.
Ο αγώνας έγινε το διήμερο 21-22 Μαρτίου. Υπήρξαν τρεις διαδρομές, η Marathon με συνολικό μήκος 37,4 χλμ και 2.320 μέτρα θετικής υψομετρικής διαφοράς, η Experience με 20 χιλιόμετρα μήκος και Υ+1120 μέτρα και η Fun με 5 χλμ και Υ+200 μέτρα.
Ο Δημήτρης Ελευθερίου έλαβε μέρος στην μεγάλη διαδρομή και τα πήγε εξαιρετικά, τερματίζοντας στην 7η θέση με 04:10:04 μεταξύ 158 αθλητών . Πρώτος ήταν ο πρωταθλητής Δημήτρης Θεοδωρακάκος με 03:39:46. Η Δήμητρα Μπίκα συμμετείχε στην διαδρομή Experience και ήταν 2η στην κατηγορία των γυναικών με 02:10:16(14η στην γενική κατάταξη). Πρώτη ήταν η Ασημίνα Συλαίου και συμμετείχαν 124 άτομα.