Με την Εθνική ομάδα αναχώρησε ο Ευρυτάνας σκιέρ Γιάννης Αντωνίου, ώστε να συμμετάσχει στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών, που διεξάγεται στο Κολοράντο των ΗΠΑ.
Ο Αντωνίου κατάφερε να ξεπεράσει τον τραυματισμό του στην κλείδα σε χρόνο-ρεκόρ και να μην χάσει αυτήν την μεγάλη διοργάνωση. Η Ελληνική αποστολή αποτελείται από 8 αθλητές-τριες. Ο 20χρονος πρωταθλητής θα συμμετάσχει στο απλό και στο γιγαντιαίο σλάλομ. Το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ολοκληρώνεται στις 15 Φεβρουαρίου.
Την αποστολή συνοδεύει ο αρχηγός αποστολής και μέλος του Δ.Σ. της ΕΟΧ Γιάννης Μαμαρέλης, καθώς και οι ομοσπονδιακοί προπονητές Μιχάλης Ζουράρης και Βαγγέλης Πρώιος. Οι υπόλοιποι αθλητές είναι οι: Μασσιμιλιάνο Βαλκαρέτζι, Γιάννης Πρώιος, Κώστας Συκαράς, Αναστασία Γκόγκου, Αναστασία Κοκκίνη, Σοφία Ράλλη και Μαρία Σαμαρίνου.
Ο Αντωνίου κατάφερε να ξεπεράσει τον τραυματισμό του στην κλείδα σε χρόνο-ρεκόρ και να μην χάσει αυτήν την μεγάλη διοργάνωση. Η Ελληνική αποστολή αποτελείται από 8 αθλητές-τριες. Ο 20χρονος πρωταθλητής θα συμμετάσχει στο απλό και στο γιγαντιαίο σλάλομ. Το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ολοκληρώνεται στις 15 Φεβρουαρίου.
Την αποστολή συνοδεύει ο αρχηγός αποστολής και μέλος του Δ.Σ. της ΕΟΧ Γιάννης Μαμαρέλης, καθώς και οι ομοσπονδιακοί προπονητές Μιχάλης Ζουράρης και Βαγγέλης Πρώιος. Οι υπόλοιποι αθλητές είναι οι: Μασσιμιλιάνο Βαλκαρέτζι, Γιάννης Πρώιος, Κώστας Συκαράς, Αναστασία Γκόγκου, Αναστασία Κοκκίνη, Σοφία Ράλλη και Μαρία Σαμαρίνου.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)