Πρώτη φορά στα χρονικά(Βέβαια το φετινό πρωτάθλημα είχε μόλις 14 αγωνιστικές) η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣΕ ολοκληρώθηκε τόσο νωρίς και συγκεκριμένα στις 15 Φεβρουαρίου. Δεν υπήρξε καμία αναβολή λόγω καιρικών συνθηκών, όπως συνέβαινε κάθε χρόνο. Αυτό οφείλεται και στο γεγονός πως η πλειοψηφία των αγώνων γίνεται στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου, στο οποίο το χιόνι λιώνει γρήγορα.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)