Στους «4» του κυπέλλου Φθιώτιδας προκρίθηκε το Αρχάνι, νικώντας εκτός έδρας με 1-0 τον Κηφισσό Κάτω Τιθορέας χάρης σε γκολ του Ψυχογιού. Θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την τροπαιούχο Ένωση 2010.
Αλλαγή για τους Αρχανιώτες πέρασε ο Κώστας Ρουμελιώτης, που αγωνίστηκε με το Βελούχι στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα την σαιζόν 2009-2010, ερχόμενος απο τον Τριφυλλιακό. Έχει αγωνιστεί και κατά το παρελθόν στο Αρχάνι, από οπου κατάγεται. Φέτος είχε 4 συμμετοχές (1 ως βασικός) στο πρωτάθλημα της Γ ΕΠΣ Αθηνών (4ος) Όμιλος με τν Αθηναίδα. Με την ίδια ομάδα είχε παίξει την περίοδο 2012-2013 μια κατηγορία πιο πάνω. Βασικό στέλεχος του Αρχανίου αποτελεί ένας ακόμη πρώην παίχτης του Βελουχίου, ο Ντίνος Σκαρλάτος.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)