Κατόπιν συνεννόησης του Άτλαντα και του Άρη Σπερχειάδας ο εξ αναβολής αγώνας μεταξύ των δυο ομάδων για την 5η αγωνιστική της Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ(4οςΌμιλος) θα πραγματοποιηθεί δυο εβδομάδες αργότερα.
Συγκεκριμένα το παιχνίδι ορίστηκε το Σάββατο 7 Μαρτίου στις 12:30, στο κλειστό γυμναστήριο Καρπενησίου. Ο λόγος της αλλαγής είναι η επιθυμία των Φθιωτών, καθώς λόγω των εορταστικών εκδηλώσεων των Αποκριών αντιμετώπιζαν ποσοτικό πρόβλημα παιχτών και δεν μπορούσαν να μετακινηθούν στο Καρπενήσι.
Ο Άρης και ο Άτλας θα δώσουν δυο αγώνες μέσα σε ένα Σαββατοκύριακο, καθώς την Κυριακή 8/3 οι Ευρυτάνες υποδέχονται για την 9η αγωνιστική την Δωρίδα και οι Σπερχειαδίτες παίζουν εκτός έδρας με τον Αίαντα Μοσοχωρίου.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)