Ο δεύτερος τελικός κυπέλλου Ευρυτανίας πραγματοποιήθηκε το 1992. Αντιμέτωποι τέθηκαν ο ΑΠΟΚ και η Δόξα Ραπτοπούλου. Οι «κυανόλευκοι» του Καρπενησίου κατέκτησαν το τρόπαιο για 2η συνεχόμενη χρονιά, επικρατώντας με 6-1. Αυτός ήταν ο πρώτος από τους δυο τελικούς, στον οποίο συμμετείχε η ιστορική Δόξα.
Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου στις 4 Φεβρουαρίου 1992. Διαιτητής ήταν ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Βελουχίου Βασίλης Θεοδωρόπουλος. Ο ΑΠΟΚ εκείνη την σαιζόν αγωνίστηκε για πρώτη φορά στην Δ΄ Εθνική υπό τις οδηγίες του Λευτέρη Καραγιάννη, ενώ το Ραπτόπουλο τερμάτισε στην 6η θέση του πρωταθλήματος. Με την φανέλα της Δόξας αγωνιζόταν ο σημερινός αρχιδιαιτητής Γιώργος Παπαδήμος. Στα αξιοσημείωτα η παρουσία του 15χρονου Πάνου Γαλανού στο αρχικό σχήμα των τροπαιούχων.
Συνθέσεις Ομάδων
Ραπτόπουλο: Οικονόμου, Μαυρογόνατος, Βλάχος(56΄ Στασινός Φ.), Παπαδήμος Γ., Παπαδημητρίου Γ., Παπαδημητρίου Κ., Στασινός Π., Ευαγγελοδήμος, Σβάρνας(50΄ Παπαδημητρίου Χ.), Αζούκης, Νταβαρίνος
ΑΠΟΚ: Κόκκοτος, Ξαγάρας, Ζαχαράκης, Κρασιάς, Μαργαρίτης(46΄ λ.τρ Κοκοτίνης), Κατσαδούρος, Ανδρεάκης Σ.(30΄ Τριανταφυλλόπουλος), Γραμματίκας, Ανδρεάκης Σ., Γαλανός Γ., Γαλανός Π.
Διαιτητής: Βασίλης Θεοδωρόπουλος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1oς Βοηθός: Σωτήρης Διώτης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός: Κώστας Πασσάς(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)