Η ΕΠΟ δημοσιοποίησε την προκήρυξη του πρωταθλήματος των πρωταθλητριών ομάδων ΕΠΣ για προβιβασμό στην Γ΄ Εθνική κατηγορία. Οι οικείες ΕΠΣ θα πρέπει να έχουν γνωστοποιήσει εγγράφως στην ΕΠΟ τους πρωταθλητές μέχρι τις 27 Απριλίου. Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στις 2 Απριλίου στις 11:00 στην αίθουσα Δ.Σ. της ΕΠΟ(Πάρκο Γουδή).
Τα μπαράζ θα ξεκινήσουν την Κυριακή 10/5. Οι πρωταθλητές θα χωριστούν σε 14 ομίλους και ο πρώτος του κάθε ομίλου κατακτά την άνοδο. Εάν, ομάδα, που θα καταλάβει την πρώτη θέση της τελικής βαθμολογικής κατάταξης του Ομίλου, δεν δηλώσει συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής περιόδου 2015 - 2016, οι ομάδες που θα καταλάβουν την δεύτερη, την τρίτη η την τέταρτη θέση στην τελική βαθμολογία κατάταξης του Ομίλου, δεν προβιβάζονται σε καμία περίπτωση στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία στη θέση της πρώτης.
Οι αγωνιστικές έχουν ως εξής:
1η αγωνιστική: Κυριακή 10/5
2η αγωνιστική: Τετάρτη 13/5
3η αγωνιστική: Κυριακή 17/5
4η αγωνιστική: Τετάρτη 20/5
5η αγωνιστική: Κυριακή 24/5
6η αγωνιστική: Τετάρτη 27/5
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)