Τους πρώτους του αγώνες για το 2015 θα δώσει ο Γιάννης Αντωνίου. Ο Ευρυτάνας πρωταθλητής θα συμμετάσχει με την Εθνική ομάδα σε διεθνείς αγώνες που θα γίνουν στην Σλοβενία(Kranjska Gora) από τις 7 έως τις 9 Ιανουαρίου και στην Αυστρία(Turnau) το διήμερο 10-11 του τρέχοντος μηνός. Την αποστολή, που βρίσκεται στην Σλοβενία από την Δευτέρα 5/1 συμπληρώνουν οι αθλητές Βαλκαρέτζι, Πρώιος, Συκαράς και οι αθλήτριες Σαμαρινού και Γκόγκου. Στόχος των αθλητών-τριων είναι η βελτίωση των βαθμών τους για την πρόκριση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της ΗΠΑ.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)