Επανέναρξη με την 10η αγωνιστική πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Ιανουαρίου στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας, το οποίο συνεχίζεται με μόλις 6 ομάδες. Η Ποταμιά υποχρέωσε τον ΑΠΟΚ στην πρώτη του ήττα.
Με δυο τέρματα του Λάμπρου Φλωράκη επικράτησε με 2-0 και έχει πλέον προβάδισμα για την πρόκριση στα μπαράζ. Ο τραυματισμός του Κώστα Μπούρα «επισκίασε» το παιχνίδι, που διακόπηκε για περισσότερα από 15 λεπτά. Ο Αίολος ήταν σαρωτικός και με καρέ του Δημήτρη Κουρλού συνέτριψε με 8-2 την φιλότιμη Κρέντη. Η ομάδα του Κώστα Γουλέτα πέρασε μόνη πρώτη στην κορυφή. Τα Άγραφα κέρδισαν με 3-0 στα χαρτιά την Φραγκίστα, η οποία αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Το ρεπό της πραγματοποίησε η Μυρίκη.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)