Πέμπτη 1 Ιανουαρίου 2015

Δυο γκολ για Γεωργακόπουλο και ένα για Ρούσση σε παιχνίδι κυπέλλου

Έντονο το Ευρυτανικό στοιχείο είχε η ήττα-αποκλεισμός της Καλαμάτας με 3-5 από την Δόξα Νέας Μανωλάδας στην παράταση για το κύπελλο της Γ΄ Εθνικής πριν από 20 ημέρες.
Ο Τάσος Γεωργακόπουλος πρόσθεσε δυο ακόμη γκολ στο ενεργητικό του σε αυτό το ματς, σκοράροντας στο 42΄ το 2-2 με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής και στο 58΄ με πλασέ το 3-2. Ο Πελοπονήσιος «άσος» σημείωσε 4 γκολ την φετινή σαιζόν σε αυτόν τον θεσμό. Ο Δημήτρης Ρούσσης σημείωσε το πρώτο του επίσημο γκολ με τους Καλαματιανούς, κάνοντας το 1-0 στο 6΄ με κεφαλιά. Ωστόσο στην παράταση και συγκεκριμένα στο 102΄ ο Ευρυτάνας άσος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ενώ το σκορ ήταν 3-3. Οι δυο ποδοσφαιριστές πέτυχαν σε αυτό το ματς όλα τα τέρμα της «μαύρης θύελλας».