Μεγάλη πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου πανηγύρισε ο Απόλλων Αθηνών. Επικράτησε εκτός έδρας με 4-1 του Λεβαδειακού, που αγωνίζεται μια κατηγορία παραπάνω.
Ο Ευρυτάνας αμυντικός Γιώργος Γεωργίου συμπεριλήφθη στο αρχικό σχήμα του Αλέκου Βοσνιάδη και συμμετείχε σε όλο το 90λεπτο του επαναληπτικού. Ο πρώτος αγώνας είχε λήξει ισόπαλος με 1-1. Ο 36χρονος έχει συμμετάσχει φέτος σε 4 παιχνίδια(3 ως βασικός) της Football League και σε 7 του κυπέλλου(Δεν έχει λείψει από κανένα).
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)