Ενδεικτικά σας αναφέρουμε την βαθμολογία, που θα ίσχυε εάν ξεκινούσαν τα play off για την ανάδειξη πρωταθλητή μετά και την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Α΄ ΕΠΣΕ.
Ο ΑΠΟΚ έχοντας διαφορά 7 πόντων από την 4η Ποταμιά θα άρχιζε με 2 βαθμούς(Συντελεστής 2,3 που με την στρογγυλοποίηση γίνεται 2). Ο Αίολος με το +6 από την Ποταμιά θα άρχιζε και αυτός με 2 βαθμούς. Τα Άγραφα με την διαφορά μόλις ενός βαθμού από τον 4ο θα ξεκινούσαν χωρίς πόντο (Συντελεστής 0,3 που με την στρογγυλοποίηση γίνεται 0).Τέλος η 4η Ποταμιά θα άρχιζε χωρίς βαθμό.
Συγκεκριμένα η βαθμολογία θα ήταν ως εξής:
ΑΠΟΚ Βελούχι
|
2
|
Αίολος
|
2
|
Άγραφα
|
0
|
Ποταμιά
|
0
|
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)