Σε νέα ποδοσφαιρική ομάδα θα αγωνίζεται ο Δημήτρης Τύμπας. Είναι πλέον μέλος της Α.Ε. Βάλτου (Πρώην Α.Ε. Χαλκιόπουλοι), που λαμβάνει μέρος ως «νεοφώτιστη» στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (3ος Όμιλος), έχοντας ως στόχο την πρώτη 3αδα. Ο 28χρονος συμμετείχε μέχρι πρόσφατα στην Α΄ ΕΠΣΑ με τον Νέο Θέρμιο Απόλλωνα, καταγράφοντας 13 παρουσίες και 3 γκολ με πολύ καλές εμφανίσεις. Κατά το παρελθόν έχει παίξει επίσης κατά σειρά σε: Ατρόμητο Σπολαΐτας, Ελαιόφυτο (Πολυετή θητεία στην Δ΄ Εθνική), Ραπτόπουλο, Κρέντη και Αίολο.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)