Με έναν αγώνα συνεχίστηκε το τοπικό γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ(Γ΄ Όμιλος), καθώς ο αγώνας Άτλας-Α.Ο. Λαμίας δεν διεξήχθη εξ αιτίας του γνωστού προβλήματος με τους διαιτητές.
Ο Γ.Σ. Λαμίας αντιμετώπισε τον Α.Σ. Ιτέας με τα κορίτσια του Θανάση Κατσίγιαννη να επικρατούν με 3-0 και να πετυχαίνουν την 1η τους νίκη. Ο αγώνας ήταν στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής, που συνδυάστηκε με το παιχνίδι νεανίδων ανάμεσα στις δυο ομάδες. Αγωνιστική δράση λόγω του ρεπό δεν είχε ο Γ.Σ. Αντίκυρας.
3ος Όμιλος
Η βαθμολογία(Σε 2 αγωνιστικές)
Ομάδα
|
Βαθμοί
|
Σετ
|
Α.Ο. Λαμίας*
|
3
|
3-0
|
Γ.Σ. Αντίκυρας
|
3
|
3-0
|
Γ.Σ. Λαμίας
|
3
|
3-3
|
Γ.Σ. Άτλας Καρπενησίου*
|
0
|
0-0
|
Α.Σ. Ιτέας
|
0
|
0-6
|
*Ματς λιγότερο
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)