Επιτυχιών συνέχεια για τους αθλητές του Α.Σ. Tae Kwon Do Ευρυτανίας, που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα kick boxing(Ανδρών-Γυναικών, Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών-Εφήβων-Νεανίδων-Παίδων-Κορασίδων, Παμπαίδων-Παγκορασίδων), σαρώνοντας τα μετάλλια!. Το πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε το διάστημα 11-14 Δεκεμβρίου στο κλειστό στάδιο βαρέων αθλημάτων στα Άνω Λιόσια και συμμετείχαν 1500 αθλητές-τριες από όλη την χώρα.
Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα γίνεται υπό την αιγίδα της Π.Ο.Κ. και αποτελεί την μεγαλύτερη αναγνωρισμένη διοργάνωση στο άθλημα του kick boxing.
Η Σεμέλη Ζαρμακούπη(-37 kg) εντυπωσίασε ξανά, κατάφερε το απόλυτο, καθώς κατέκτησε δυο χρυσά μετάλλια στα στυλ kick light και light contact, κερδίζοντας την πρωτιά για 3η συνεχόμενη χρονιά. Ο Σπύρος Κολοκώτσιος(-57 kg) μετά από μεγάλη προσπάθεια και υπεροχή σε 6 αγώνες κατέκτησε ένα χρυσό μετάλλιο στο στυλ light contact και ένα ασημένιο στο στυλ kick light, καταγράφοντας σπουδαία διπλή επιτυχία και αυτός.
Ο Αλέξανδρος Τσιάλτας(-74 kg) ήταν και αυτός πρώτος στο στυλ light contact και τρίτος στο στυλ kick light. Η Ειρήνη Τασιούλη(+65 kg) αναδείχτηκε δεύτερη στο στυλ kick light, ενώ κατέκτησε ένα ακόμη χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία light contact, έχοντας στον τελικό ελάχιστη διαφορά πόντων. Στο στυλ kick light ο Βασίλης Ντάλλας(-52 kg) ήταν εξίσου δεύτερος, έχοντας ελάχιστη διαφορά πόντων στον τελικό.
Στην 3η θέση και στο χάλκινο μετάλλιο έφτασε ο Παναγιώτης Κοντοπάνος(-47 kg) στο στυλ light contact, αλλά και στο στυλ kick light . Ο Γιώργος Φέγγος(-59 kg) κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο light contact. Τέλος ο Νίκος Κατσούδας κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία full contact σε έναν δυνατό αγώνα.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)