Στο Μπάνσκο της Βουλγαρίας το διήμερο 22-23 Δεκεμβρίου θα δώσει τους πρώτους του αγώνες ο αθλητής του ΕΟΣ Καρπενησίου Γιάννης Αντωνίου. Θα συμμετάσχει με την Εθνική ομάδα σε διεθνή αγώνα τεχνικής κατάβασης.
Το ξεκίνημα άργησε πολύ, καθώς ο ζεστός καιρός δεν επέτρεψε την διεξαγωγή αγώνων σε όλη την Ευρώπη. Την αποστολή συμπληρώνουν οι: Συκαράς, Πρώιος, Δέλιος, Γαλανόπουλος, Ράλλη, Σαμαρίνου και Γκόγκου, καθώς και οι προπονητές κ.κ. Ζουράρης και Πρώιος. Η συνέχεια για τον 19χρονο Ευρυτάνα σκιέρ και για την Εθνική ομάδα είναι στο Ερτζουρούμ της Τουρκίας τις ημέρες των Χριστουγέννων(24-25 και 27-28 Δεκεμβρίου). Οι αγώνες αυτοί αποτελούν κριτήρια επιλογής για τους αθλητές-τριες που θα λάβουν μέρος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ανδρών και γυναικών, το οποίο θα γίνει στο Κολοράντο των ΗΠΑ(1-16 Φεβρουαρίου 2015).
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)