![](http://3.bp.blogspot.com/-d9VoG6eRjI4/VGycHs4kTuI/AAAAAAACPeo/DWNOwMrFuZ4/s1600/taekwondo1.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-sD_U_rp-CWE/VGycH8AMu-I/AAAAAAACPes/VxmTizo0rek/s1600/taekwondo2.jpg)
Συνεχίζονται οι επιτυχίες των αθλητών του Α.Σ. Tae Kwon Do Ευρυτανίας, που συμμετείχαν το τριήμερο 14-16 Νοεμβρίου στο διασυλλογικό Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων. Η διοργάνωση έγινε στην Χαλκίδα στο κλειστό γυμναστήριο Κάνηθος από την Ελληνική Ομοσπονδία Tae Kwon Do(ΕΛΟΤ).
Έλαβαν μέρος 950 αθλητές-τριες από όλη την Ελλάδα και το επίπεδο ήταν αρκετά δυνατό. Από πλευράς Ευρυτάνω συμμετείχαν 5 αθλητές. Ξεχώρισε η επιτυχία του Βασίλη Ντάλλα, ο οποίος στην κατηγορία -53 κιλών πέτυχε μια σπουδαία διάκριση, φτάνοντας στην 4η θέση ανάμεσα σε 65 αθλητές και αφού έδωσε 4 αγώνες. Αξιόλογη παρουσία είχαν και τα υπόλοιπα μέλη του συλλόγου, που δεν κατάφεραν όμως να διακριθούν. Η Σεμέλη Ζαρμακούπη στα -37 κιλά έφερε ισοπαλία στον πρώτο αγών, αλλά έχασε με παρατήρηση εξόδου στον έξτρα γύρο. Συμμετοχή είχαν επίσης οι: Οδυσσέας Γραμματίκας στα -45 κιλά, Αλεξάνδρα Δροσίνη στα -51 κιλά και Νεκταρία Θεοδώρου στα -41 κιλά. Συνοδοί της αποστολής ήταν οι προπονητές Νίκος και Σταύρος Ζαρμακούπης, ενώ τους αγώνες παρακολούθησε ο υφυπουργός πολιτισμού& αθλητισμού Γιάννης Ανδριανός.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)