Το Σαββατοκύριακο 15 και 16 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στα Μέγαρα ο 5ος και τελευταίος αγώνας επάθλου GTCC στο αυτοκινητοδρόμιο της περιοχής, μαζί με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ταχύτητας Η αγωνιστική χρονιά έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο και αναδείχτηκαν οι πρωταθλητές.
Δεν έλειψαν για ακόμη μια φορά οι επιτυχίες της Α.Λ.Α.Κ. Στην κατηγορία Tuning 1.2. o Σπύρος Τσιώνης με Subaru Vivio κατετάγη 2ος. Στην κατηγορία Racing 4 ο Χρήστος Γαλάνης με το Honda Civic ήταν και αυτός 2ος, ενώ ο Στάθη Φέγγος με Honda Civic αναδείχτηκε 4ος. Ο Γαλάνης ήταν 3ος επίσης στην κατηγορία Open και ο Φέγγος 4ος. Οι 3 οδηγοί από την Ευρυτανία κατάφεραν να έχουν υψηλές θέσεις και πλασαρίσματα στην συνολική βαθμολογία του πρωταθλήματος, κατακτώντας θέσεις μέσα στο βάθρο.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)