Πιο «σκληρή» ομάδα της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας είναι σύμφωνα με τα νούμερα η Ποταμιά. Η ομάδα του Δημήτρη Τσιγαρίδα έχει δεχτεί σε 6 παιχνίδια 27 κίτρινες κάρτες.
Ακολουθούν τα Άγραφα με 19. Πιο «καθαρή» αποδεικνύεται η ουραγός Φραγκίστα, η οποία έχει δεχτεί μόλις 8 κίτρινες κάρτες, έχοντας δώσει ένα ματς λιγότεορ.
Οι κάρτες των ομάδων στον πρώτο γύρο:
Ποταμιά
|
27
|
Άγραφα
|
19
|
Αίολος
|
17
|
Κρέντη
|
15
|
ΑΠΟΚ Βελούχι
|
14
|
Μυρίκη
|
13
|
Φραγκίστα
|
8
|
Επιμέλεια: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)