Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας την περασμένη Κυριακή 23 Νοεμβρίου. Ο ΑΠΟΚ κέρδισε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, επικρατώντας με 1-0 των Αγράφων.
Ο Αίολο με δυο τέρματα του Γιάννη Ηλιάδη επικράτησε με 2-0 της Μυρίκης και διατηρεί την επαφή με την κορυφή. Η Ποταμιά κέρδισε εύκολα με 4-0 την Κρέντη και έκανε βήμα για την πρόκριση στην 4αδα. Η 7η αγωνιστική περιελάμβανε 7 γκολ και 1 αποβολή. Την κορυφή του πίνακα των σκόρερ μοιράζονται ο Κώστας Σταμούλης της Μυρίκης και ο Γιάννης Ηλιάδης του Αιόλου.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)