Με συμπληρωματική της προκήρυξη η Ε.Σ.ΠΕ.ΚΕ.Λ. ανακοίνωσε πως στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος τοπικού γυναικών θα προκριθούν οι δυο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου. Στην Β΄ Φάση, που περιλαμβάνει έναν γύρο οι ομάδες που θα καταλάβουν την 1η και την 2η θέση θα ανέλθουν στην Β΄ Εθνική κατηγορία. Οι 15 ομάδες του πρωταθλήματος είναι οι εξής: Α.Ο. Σκόπελου, Γ.Σ. Βόλου, Γ.Σ. Ερμής Αγιάς, Ιωλκός Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου(1ος Όμιλος), Γ.Σ. Δεσκάτης, Σ.Π.Α. Καρδίτσας, Γ.Σ. Τύρναβου, Α.Ε. Λάρισας, Φιλαθλητικός Τρικάλων(2ος Όμιλος), Γ.Σ. Αντίκυρας, Α.Σ. Ιτέας, Γ.Σ. Λαμία, Α.Ο. Λαμίας, Άτλαντας Καρπενησίου(3ος Όμιλος).
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)