Μόλις 6 πέναλτι έχουν υποδειχτεί στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας. Τα περισσότερα έχουν κερδίσει ο ΑΠΟΚ και η Ποταμιά, από 2 η κάθε ομάδα. Χωρίς να κερδίσουν πέναλτι παραμένουν Αίολος, Μυρίκη και Φραγκίστα.
Εύστοχοι έχουν αποδειχτεί από την «άσπρη βούλα» οι: Άλεξ Μπακαλίδης(ΑΠΟΚ), Κώστας Καλύβας(Άγραφα), Δημήτρης Σερπάνος(Κρέντη), Ντίνος Γιαννόπουλος(Ποταμιά), Ηλίας Σαπούνης(Ποτμαιά), ενώ το μοναδικό άστοχο πέναλτι έχει ο Τάκης Σαΐτης του ΑΠΟΚ, που νικήθηκε από τον Δημήτρη Κατελούζο του Αιόλου. Σε κανένα παιχνίδι της Φραγκίστας δεν έχει υποδειχτεί πέναλτι. Σε δυο παραβάσεις έχει υποπέσει ο Κώστας Γενιτσαρόπουλος της Μυρίκης, για την μια όμως εξ αυτών υπάρχει έντονη αμφισβήτηση.
Εύστοχοι έχουν αποδειχτεί από την «άσπρη βούλα» οι: Άλεξ Μπακαλίδης(ΑΠΟΚ), Κώστας Καλύβας(Άγραφα), Δημήτρης Σερπάνος(Κρέντη), Ντίνος Γιαννόπουλος(Ποταμιά), Ηλίας Σαπούνης(Ποτμαιά), ενώ το μοναδικό άστοχο πέναλτι έχει ο Τάκης Σαΐτης του ΑΠΟΚ, που νικήθηκε από τον Δημήτρη Κατελούζο του Αιόλου. Σε κανένα παιχνίδι της Φραγκίστας δεν έχει υποδειχτεί πέναλτι. Σε δυο παραβάσεις έχει υποπέσει ο Κώστας Γενιτσαρόπουλος της Μυρίκης, για την μια όμως εξ αυτών υπάρχει έντονη αμφισβήτηση.
Τα κερδισμένα πέναλτι:
ΑΠΟΚ Βελούχι
|
2
|
Ποταμιά
|
2
|
Άγραφα
|
1
|
Κρέντη
|
1
|
Αίολος
|
0
|
Μυρίκη
|
0
|
Φραγκίστα
|
0
|
Τα πέναλτι κατά:
Αίολος
|
2
|
Μυρίκη
|
2
|
Κρέντη
|
1
|
Μυρίκη
|
1
|
ΑΠΟΚ Βελούχι
|
0
|
Ποταμιά
|
0
|
Φραγκίστα
|
0
|
Επιμέλεια: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)