Την πρώτη του παρουσία στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Θεσσαλίας κατέγραψε ο Μάκης Χρυσικός. Ο 25χρονος Ευρυτάνας ποδοσφαιριστής πέρασε ως αλλαγή στο 70ο λεπτό αντί του Τσιγιάννη στο εκτός έδρας 1-1 του Σαρακηνού Βόλου με τον Ιωλκό. Το παιχνίδι ήταν για την 3η αγωνιστική του Α΄ Ομίλου. Ο Σαρακηνός, που μετρά 1 νίκη και 1 ισοπαλία (Έχει κάνει και το ρεπό του) ισοφάρισε στο 95΄ με γκολ-πέναλτι του Ακτσιαλή.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)