![](http://1.bp.blogspot.com/-MxVYE0nt_KY/VEQPgwCyW5I/AAAAAAACMB0/8ljmEvvlCug/s1600/IkarosKallitheas1.jpg)
Στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής (Νότιος Όμιλος) με τον Ίκαρο Καλλιθέας αγωνίζεται ο πρώην αθλητής του Α.Ο. Αγρινίου και του Πήγασου Αγρινίου Σωκράτης Ναούμης, γνωστός στο Ευρυτανικό κοινό για την συμμετοχή του στο τουρνουά μπάσκετ Καρπενησίου.
Ο 17χρονος έκανε ντεμπούτο στην εκτός έδρας ήττα με 84-52 από τον Πανερυθραϊκό. Ο Ναούμης είχε συμμετάσχει και στον αγώνα κυπέλλου της ΕΣΚΑΝΑ (Νίκη με 80-72 επί της Α.Ε. Νίκαιας), αγωνιζόμενους με τους νέους του Ίκαρου Καλλιθέας, σκοράροντας 6 πόντους (1 3ποντο). Η ομάδα του θα αντιμετωπίσει στους «8» τον Ιανουάριο την Πόλις Καλλιθέας.
Το ανδρικό τμήμα του Ίκαρου αγωνίστηκε πέρυσι στην Α1΄, έχοντας ως έδρα την Χαλκίδα. Προτίμησε λόγω οικονομικών προβλημάτων να παίξει στην Β΄ Εθνική και όχι στην Α2΄, παραχωρώντας την θέση του σε πρωτάθλημα και κύπελλο στην Α.Ε. Λιβαδειάς. Την τεχνική ηγεσία έχει αναλάβει ο Δημήτρης Λιόγας.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)