Μπορεί να έχει «πατήσει» τα 40 ωστόσο αυτό δεν τον εμποδίζει να συνεχίζει την πλούσια καριέρα του. Ο λόγος για τον παλαιό τερματοφύλακα του Βελουχίου Γιάννη Τσόνογλου, που πέρασε από το Καρπενήσι τις σαιζόν 1997-1998, 1998-1999 και 2002-2003. Την φετινή σαιζόν αγωνίζεται στον Εθνικό Αξιούπολης, ομάδα του Κιλκίς. Έχει επίσης παίξει σε: Απόλλων Ευρωπού, Α.Ε. Πολυκάστρου, Ηρακλή Θεσσαλονίκης, ΠΑΟ Κουφαλίων, Κιλκισιακό, Καλαμαριά και Πάικο Γουμένισσας. Μάλιστα υπήρξε και προπονητής της Γουμένισσας.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)